اوضاع ما خوب نیست چون با فساد مبارزه نکردیم - کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اوضاع ما خوب نیست چون با فساد مبارزه نکردیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران؛ داوود گودرزی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج و نشست “نقش سند رسمی در مبارزه با مفاسد اقتصادی ” که در کانون سردفتران و دفتریاران به همت بسیج سردفتران و دفتریاران برگزار شده بود با بیان اینکه راجع به بحث مفاسد اقتصادی و اداری اوضاع خوبی نداریم، گفت: اوضاع ما خوب نیست چون با فساد مبارزه نکردیم و با شیوع آن مواجه هستیم. شعار مبارزه با فساد داده شد اما اراده‌ای از خود نشان ندادیم. بیشتر حرف و شعار بود تا اینکه عزم ملی و جدی برای آن شکل بگیرد.

وی افزود: آنجایی هم که عزم و اراده‌ای برای مبارزه با فساد بود، رویکردها و روش‌ها درست انتخاب نشد. معمولاً رویکرد پسینی و اینکه پرونده‌ای شکل بگیرد و با آنها برخورد کنیم به جای پیشگیری از فساد انتخاب کردیم و صبر کردیم فسادی رخ دهد تا با آن برخورد کنیم.

گودرزی ادامه داد: هماهنگی در مبارزه با فساد هم کم بوده است و اگر مجریان و مدیران فسادستیزی بوده، بین آنها با هم و با بخش قضائی و علمی و مردمی، هماهنگی وجود نداشته و ظرفیت‌ها تجمیع نشده است.

وی سپس با انتقاد از نخبگان جامعه برای تولید نکردن محتوای لازم به منظور مبارزه با فساد گفت: راجع به چگونگی مبارزه با فساد، تولید کمی ارائه کرده‌ایم. الان عزمی به وجود آمده و رئیس جمهوری که کار مبارزه با فساد را در قوه قضائیه شروع کرده در دولت هم به دنبال تحقق آن است و مجلس انقلابی هم هدف خود را مبارزه با فساد تعیین کرده است.

دبیر قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه اظهار کرد: اگر فرض بگیریم که در راه مبارزه با فساد اراده و عزم جدی وجود دارد و هماهنگی هم ایجاد می‌شود و مجموعه یکپارچه برای آن ایجاد خواهد شد؛ سؤال اصلی این است که چطور می‌توان با فساد مبارزه کرد و گلوگاه‌های تولید فساد کجاست و چطور می‌شود با آن مبارزه کرد. در گام اول نخبگان و جریان علمی باید جواب داشته باشند که متأسفانه تولیدات کم است.

وی در تأکیدی دوباره با بیان اینکه آثار مجموعه کسانی که اثری درباره مبارزه با فساد تولید کرده باشند کم است، اظهار کرد: در مقوله مهم مبارزه با فساد اگر تولید ادبیات مناسب نداشته باشیم و جریان نخبگی کشور راجع به چگونگی آن درگیر نشود، حرف در کلیات باقی می‌ماند.

گودرزی در ادامه با تشریح موضوع مطالبه شفافیت، ردیابی پول‌ها و تراکنش‌های بزرگ مالی، دریافت ارزهای دولتی، اتخاذ تصمیمات برای واردات و صادرات انحصاری را مورد تأکید قرار داد و گفت: کشورهای موفق در کنترل فساد، مرزهای تبادلات مالی مشخص است.

وی افزود: اگر قرار است با فساد مبارزه شود که باید بشود باید از کلی‌گویی پرهیز کنیم و بدانیم اگر مبارزه جدی را شروع نکنیم، کار به جاهای باریک‌تر می‌کشد و دیگر نمی‌شود کاری با آن کرد.

 

به اشتراک بگذارید...

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false