رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اصفهان میهمان خبرنگاران در مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی استان - کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اصفهان میهمان خبرنگاران در مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان، امیر مسعود مرادی باغبادرانی رئیس و سید مسعود خدائی مدیر روابط عمومی کانون بازدیدی را از مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی استان اصفهان داشتند. تعامل با رسانه‌ها و آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های اطلاع رسانی مهم ترین هدف از این بازدید بود.

دیدار با احمدرضا دهانی، رئیس مجتمع مطبوعاتی استان اصفهان نیز از دیگر برنامه‌های در دستور کار این بازدید بود، رئیس مجتمع مطبوعاتی استان اصفهان در این بازدید ضمن قدردانی از حضور مسئولان کانون برای بازدید از این مرکز با اشاره به اینکه تعامل کانون سردفتران و دفتریاران با رسانه‌ها بازی دو سر برد است، اظهار داشت: در این راستا باید توجه داشت که این ارتباط منجر به افزایش اطلاعات عموم شهروندان نسبت به خدمات ارائه شده از سوی کانون خواهد شد.

 

وی افزود: در بسیاری از موارد شاهد هستیم که در دفاتر اسناد رسمی بدون اینکه مراجعه کنندگان مطالب را بخوانند امضا می‌کنند و این در حالی است که برخی از محتوای آنچه امضا می کنند آگاهی ندارند و در آینده برای آنها تبعاتی را خواهد داشت.

رسانه‌ها باید علم به قانون داشته باشند

رئیس مجتمع مطبوعاتی استان اصفهان با بیان اینکه رسانه‌ها باید علم به قانون داشته باشند و نسبت به فعالیت همه نهادها آگاهی کافی را داشته باشند، تصریح کرد: در این شرایط به راحتی می‌توان از جایگاه و فعالیت ادارات در صورت وارد کردن ایراد دفاع کرد.

وی با بیان اینکه هر چه ارتباط مدیران با اصحاب رسانه بیشتر باشد بیانگر قدرت نفوذپذیری مدیر است، افزود: این گونه مدیران از نقد نمی ترسند و خود را به راحتی در معرض قضاوت می‌دهند.

دهانی با بیان اینکه مجتمع مطبوعاتی استان اصفهان سال ۹۳ بهره برداری شده است، ادامه داد: زیربنای این مجموعه هفت هزار متر مربع مساحت است که در ۶ طبقه ساخته شده است و سعی داشته‌ایم همه امکانات رفاهی از جمله کتابخانه تخصصی رسانه‌، سالن جلسات، پارکینگ،‌ باشگاه ورزشی و کافه رسانه را برای اصحاب رسانه فراهم کرده‌ایم.

فعالیت ۷۸ رسانه در مجتمع مطبوعاتی اصفهان

وی با بیان اینکه ۷۸ رسانه در مجتمع مطبوعاتی استان اصفهان فعال است،‌تصریح کرد: روزانه ۱۲۰ خبرنگار، سرپرست رسانه و مدیرمسئول در این مجتمع فعالیت دارند.

رئیس مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی استان اصفهان با بیان اینکه این مجتمع به صورت هیئت امنایی انتخاب می‌شود، ابراز داشت: همه اعضای هیئت مدیره، هیئت امنا و مدیر مجتمع از جنس اصحاب رسانه هستند.

منابع مالی برای مصوبات جدید دیده شود

امیر مسعود مرادی باغبادرانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان نیز در این دیدار با بیان اینکه بسیاری از افراد در جامعه از ماهیت فعالیت دفاتر اسناد رسمی آگاهی ندارند، اظهار داشت: این در حالی است که یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی در هر کشور میزان اعتبار اسناد رسمی آن است.

وی با بیان اینکه این روزها در برخی رسانه‌ها صحبت‌هایی از سوی برخی مسئولان در خصوص فعالیت دفاتر اسناد رسمی اعلام می‌شود که بیانگر نا آگاهی آنها از ماهیت این دفاتر است، افزود: از سوی دیگر باید توجه داشت که آرشیو الکترونیکی اسناد موجود در دفاتر اسناد رسمی نیاز به زمان و هزینه زیاد است و کسانی که در این زمینه اظهار نظر می‌کنند و مقررات را مصوب می‌کنند باید منابع مالی اجرای طرح‌ها را نیز در نظر بگیرند.

سعی داریم از طریق رسانه واقعیت خود را به جامعه معرفی کنیم

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان با بیان اینکه ما سعی داریم از طریق رسانه واقعیت خود را به جامعه معرفی کنیم،‌ادامه داد: مردم باید بدانند که ما چه کسانی هستیم، خود را در معرض قضاوت قرار دهیم، خود را آسیب شناسی کنیم و به دنبال آن نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف سازیم.

وی گفت: زمانی که خود را در معرض جامعه قرار دهیم به راحتی می‌توانیم عمل کنیم و پاسخگوی افکار عمومی باشیم.

مرادی باغبادرانی در ادامه با بیان اینکه تعامل رسانه‌ها در مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی اصفهان امکانی بی نظیر در سطح کشور است، افزود: در چنین شرایطی به خوبی می‌توان جریان سازی رسانه‌ای را داشت و شاهد تاثیرگذاری در جامعه نیز بود.

گفتنی است که مجتمع فرهنگی مطبوعاتی اصفهان به عنوان تنها مرکز جامع رسانه‌ای کشور بستری را برای تجمیع دفاتر رسانه‌ای در اصفهان فراهم کرده است و با حداقل پرداختی بیشترین خدمات را به رسانه‌ها ارائه می‌دهد.

بازدید از دفاتر رسانه‌های ملی و استانی

در ابتدای این بازدید مسئولان کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان از دفاتر چندین رسانه از جمله سرپرستی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های سراسری، روزنامه‌‌ها و پایگاه‌های خبری  محلی اصفهان دیدن کرده و با برخی از مسئولان رسانه‌ها نیز گپ و گفتی را داشتند.

بازدید از دفاتر خبرگزاری مهر، ایمنا، خبرآنلاین، موج، رکنا، روزنامه‌های همشهری، ایران، نوآوران، شهروند، اقتصاد بومی، هدف اقتصاد، سیمای شهر، عصر اصفهان، راه مردم، مردم‌سالاری و پایگاه‌های خبری ریاح، همراز، پیداگرنیوز و …. از برنامه‌های مسئولان کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان برای حضور در مجتمع فرهنگی و مطبوعاتی اصفهان بود.

 

به اشتراک بگذارید...

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false